«Ұлт ұстазы-2019», «Білім тәуелсіздігіміздің басты нышаны» атты республикалық байқауларының жеңімпаздары анықталды

«Ұлт ұстазы-2019»,  «Білім тәуелсіздігіміздің басты нышаны»

атты республикалық байқауларының жеңімпаздары анықталды

 

 «Ұлт ұстазы-2019»,  «Білім тәуелсіздігіміздің басты нышаны» атты республикалық байқаулары өтті. Байқауға республикадан ЖОО, колледж оқытушылары мен студенттері,  жалпы орта, қосымша, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының педагогтары, оқушылар қатысты.

Байқаудың мақсаты: педагогтардың инновациялық әлеуетін арттыру, тәуелсіз Қазақ Еліне деген құрметін күшейту, отансүйгіштік сезімін арттыру болып табылады.

Ұлт ұстазы Ахмет Байтұрсынұлы «Нобель сыйлығы турасында» атты  мақаласында: «Неше түрлі ғылым, өнер – бәрі де тіршіліктің ауырлығын азайту үшін, рақатын молайту үшін шығарған нәрселер. Ғылым, өнер артылған сайын, дүнияда бейнет кемімекші. Осыған ақылы жетіп, есі енген жұрттар ғылым мен өнерді бірден-бірге асыруға тырысады. Асыру үшін әр түрлі істер істейді. Сол істердің бірі – білім жарысы», - деп білім жарысының маңызын атап өтеді. Сондықтан да ел тәуелсіздігінің басты нышаны ол – білім екендігі анық. 

 Байқау жеңімпаздары болған ұстаздар  мен оқушы жастарға айтарымыз: Қазақ Елінің тұғырының берік, тәуелсіздігінің баянды болуы ол тікелей Сіздердің қолдарыңызда демекпіз! Сондықтан да алдағы уақытта да еліміздің білімінің дамуы үшін өз үлестеріңізді қоса беріңіздер демекпіз.

  Қазақ Елінің ғылымы мен білімінің дамуы жолында аянбай еңбек етіп, өз еңбектеріңіздің жемісін көрулеріңізді тілейміз!

Қазақстан Республикасының тәуелсіздігіміздің 28 жылдығы құтты болсын! Еліміздің мәртебесі күннен күнге артып, ғылым мен білімі қарыштай берсін!       

  Байқаудың әділ қазылар алқасы:                

  1. Мақсат Алпысбесұлы– Әділ қазылар төрағасы, Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің профессоры, т.ғ.д.
  2. Қалиев Жабай Нұрмақұлы- ҚР Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті, МТИ Бөлім басшысы, педагогика ғылымдарының кандидаты, академик.
  3. Әмірғалиева Дайра Кайнемқызы- Астана қаласының Білім басқармасының бас маманы.  
  4. Елеусізов Ербол Ибрагимович-ҚазҒЗЮ гуманитарлық заң колледжінің оқытушысы, академик.

«Ұлт ұстазы-2019» байқауының жеңімпаздары: 

Абдешев Куаныш Бакытжанович -Жамбыл облысы, Тараз қаласы, М.Х.Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университетінің философия докторы (phd), доценті Абдуллаева Светлана Сауменовна- Алматы облысы, Қарасай ауданы, Қаскелең қаласы

Абраимова Асель Багдаулетовна - Шығыс Қазақстан облысы, Катонқарағай ауданы, Жамбыл ауылы «Жамбыл орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі директордың оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары

Қаскелең-гуманитарлы техникалық колледжі, колледж директорының  тәрбие жөніндегі орынбасары.
Аженова Орынша Мырзашқызы-Алматы қаласы, Электрмеханикалық колледжінің жаратылыстану кафедрасының меңгерушісі.

Аметова Марина Маратовна- Санджар Жандосов атындағы Қаскелең  кәсіптік – техникалық колледжі, директорының оқу – тәрбие жөніндегі орынбасары.

Ахылбеков Болатбек Жанатбекович-Шымкент қаласы, Shymkent жоғары педагогикалық колледжінің алғашқы әскери даярлық пәнінің оқытушысы.

Абдрахманова Сауле Саясатовна- Астана қаласы №26 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі.

Абраимова Асель Багдаулетовна-ШҚО Катонқарағай ауданы, Жамбыл ауылы, "Жамбыл орта мектебі" КММ директордың оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары.

 Баймагамбетова Орынтай Абильтаевна-Қарағанды облысы, Саран қаласы, №4 жалпы білім беретін мектебінің мұғалімі.
Баймаханова Динара Бахытовна-Шымкент қаласы, Shymkent жоғары педагогикалық колледжінің оқытушысы.
Байсейитова Алма Оразбаевна- Шымкент қаласы, № 72 жалпы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі.
Байтемирова Мария Нурсолтановна-Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, «Бриг» жекеменшік бизнес-мектеп» директорының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары, қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Балабекова Назгуль Ержановна-Алматы қаласы, Түрксіб ауданы, 198 ЖББ мектебінің мұғалімі.
Баракбаев Амантай Амиралиевич-Жамбыл облысы, Т.Рысқұлов ауданы, Жаңатұрмыс ауылы, Қаныш Сәтпаев атындағы орта мектебінің әлеуметтік педагогы.
Баянова Сандугаш Есенкельдиевна-Алматы облысы, Ақсу ауданы, Қапал ауылы, Қапал кәсіптік–техникалық колледжі директорының оқу–тәрбие жөніндегі орынбасары
Бектаева Гулсим Махановна-Жамбыл облысы, Тараз қаласы, М.Мақатаев атындағы №14 орта мектебінің мұғалімі.
Бижигитова Құралай Алқуатқызы-Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Абай атындағы №1 орта мектеп-гимназиясының математика пәнінің мұғалімі.

Джумадилова Акерке Акимовна- Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Ұзынағаш ауылы

Жамбыл атындағы Ұзынағаш кәсіптік колледжінің директорының  тәрбие ісі жөніндегі орынбасары.
Давлетов Рахман Асқарұлы-Алматы қаласы, Қаржы-құқықтық  және технологиялық колледжінің студенті.

Жетекшісі: Гусманова Қымбат Кенжегалиевна
Дүйсеғалиева Сағыныш Бекарыстанқызы-Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Ақтөбе құрылыс-монтаж колледжінің арнаулы пән оқытушысы.
Арнат Асқарұлы- Алматы қаласы, Электрмеханикалық колледжінің студенті
Жетекшісі: Ермек Надира Серікқызы

Әйтен Бақытгүл Бақбергенқызы-Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Тоғыз стансасы, №7 ЖОББМ-нің директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары, өзін-өзі тану пәні мұғалімі
Жанахметов  Жанулан Жеткизгенович-Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Ақтөбе құрылыс-монтаж колледжінің арнаулы пән оқытушысы.
Жантыкеева Бакыт Шайгыбасовна-Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы, Күршім ауылы,  «Күршім ауданының психологиялық педогогикалық түзеу кабинеті»КММ-нің логопеді.

Лиясова Гульмира Джайлаубаевна-Алматы облысы, Қарасай ауданы Шамалған ауылы

Үшқоңыр су шаруашылығы колледжінің директорының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары

Зуфарова Умида Мамировна-Түркістан облысы, Кентау қаласы, Шаға ауылы, В.Вахидов атындағы  жалпы орта мектебінің өзбек тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі.
Ибраева Гулсайран Намазбаевна-Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Тоғыз стансасы, «№7 ЖОББМ» КММ-нің мектеп директоры, физика пәні мұғалімі.
Иззатова Нуржанат Султанаевна-Астана қаласы, №4 балалар мен жасөспірімдердің мамандандырылған олимпиадалық резерв  спорт мектебінің педагог-психологы.
Калмаханова Айгуль Базарбаевна-Жамбыл облысы, Жамбыл ауданы, Акбулым ауылы, Б.Бесбаев атындағы мектеп-гимназиясының мұғалімі.
Кейкі Хадиша Алымходжақызы- Шымкент қаласы , Shymkent жоғары педагогикалық колледжінің мұғалімі.
Қазақ Хасан Сардарұлы-Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, Маңғыстау политехникалық колледжінің дене тәрбиесі пәні оқытушысы.
Әбілқасым Зейнеп Еркебекқызы- Жамбыл облысы, Т.Рысқұлов ауданы, Өрнек ауылы, Алғабас шағын орталықты орта мектебінің оқушысы.
Жетекшісі: Махамбетова Лазат Орынбасаровна

Жоломанова Меруерт Болатовна- Ақмола облысы, Целиноград ауданы, Қоянды ауылы Қоянды орта мектебінің мұғалімі.
Тұрмағанбет Рая Бекқожақызы-
Астана қаласы, №26 мектеп-гимназиясының  мұғалімі
Садуакасова Алтынай Магазовна-
Астана қаласы, №26 мектеп-гимназиясының директордың ғылыми әдістемелік орынбасары.  
Нургалиева Раушан Базархановна-ШҚО, Өскемен қаласы, Ұлан ауданы, І.Айтықов ауылы, Қ.Қайсенов атындағы негізгі мектебінің мұғалімі.
Рахат Қаракөз Рахатқызы-Астана қаласы, №75 «Балалық шақ» балабақшасының тәрбиешісі.
Сактапова Индира Данбаевна-Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Ақтөбе құрылыс-монтаж колледжінің арнаулы пән оқытушысы.
Турмуханбетова Зоя Максутовна- Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Орал «Мақсат» медициналық колледжінің оқытушысы.
Сарсенова Алмара Шамиловна-Алматы облысы, Сарқан ауданы Алмалы ауылы, Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Алмалы орта мектебінің орыс тілі мен әдебиет пәні мұғалімі.

Селеусина Жұлдыз Сагынтаевна- Павлодар облысы, Баянауыл ауданы «Жас жәурен» облыстық оқыту-сауықтыру орталығының  қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі.

Бейсебаева Мнира Нурахимовна-Алматы облысы, Сарқан ауданы, «Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Алмалы орта мектебі» КММ-нің орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Джанмулдаева Асуя Кемаладиновна- Түркістан облысы, Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы, Т.Әлімқұлов атындағы №14 мектеп интернат-лицейінің орыс тілі мен әдебиеті  пәні мұғалімі.
Еділбаева Құндызай Әріпханқызы-Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Шақпақата ауылы, №4 Құрманбек Сағындықов атындағы орта мектебінің мұғалімі.
Құрманбекова Қарлығаш Жарқынбекқызы-Шымкент қаласы, №28 жалпы орта білім беретін  мектебінің директоры.
Радюк Оксана Петровна-Алматы облысы, Сарқан ауданы, Алмалы ауылы,  Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Алмалы орта мектебінің ағылшын тілі пәні мұғалімі.
Сағымбаева   Ләйлә  Шәріпқызы-Қызылорда облысы, Сырдария ауданы, Тереңөзек  кенті, №35 Иса Тоқтыбаев атындағы мектеп-лицейінің мектеп-лицей директорының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары, информатика, қолданбалы экономика пәні мұғалімі.
Халабаева Арайлым Сыздыковна-Балқаш қаласы, Жидебай батыр шағын ауданы, Балқаш қаласы жалпы білім беретін №16 лингвистикалық бағыттағы орта мектебінің мұғалімі.

«Білім-тәуелсіздігіміздің басты нышаны» байқауының жеңімпаздары

Әміржанова Айдана Ақылбекқызы - Астана қаласы, №24 орта мектебінің мұғалімі

Әнуарбек Зере Дәулетқызы -Қызылорда қаласы Б.Шалғынбаев атындағы №217 орта

мектебінің оқушысы.

Жетекшісі: Беркінбаева Ақерке Талғатқызы- Б.Шалғынбаев атындағы №217 орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі, педагогика ғылымдарының магистрі.

Абдираим Медет Айбекұлы - Астана қаласы №24 орта мектебінің оқушысы

Арыстамбек Ақтолқын Дүйсенғалиқызы -  Алматы қаласы, "Жаңа Ғасыр" №175 гимназиясының оқушысы
Такебаева Эльмира Ашимовна-
Жамбыл облысы, Меркі ауданы, Қостоған ауылы, М.Жылысбаев атындағы №14 жалпы білім беретін мектебінің бастауыш сынып мұғалімі
Қонқатаева Айнара Талғатқызы,

Мұхтар Аңсар Асланұлы,

Қуандық Әдемі Берікқызы,

Таран Еркенұр Еркеғалиұлы-Жамбыл облысы, Меркі ауданы, Қостоған ауылы, М.Жылысбаев атындағы №14 жалпы білім беретін мектебінің оқушылары.
Жетекшісі: Парзиева Жанна Керимхановна
Абдиева Нурай Айдаровна-Алматы қаласы, Бостандық ауданы, М.Мақатаев атындағы №140 мектеп-гимназиясының оқушысы
Жетекшісі: Масимханова Жазира Ақылбекқызы
Абдыгалиева Самал Амангельдиевна
-Астана қаласы, №58 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі.
Азбергенова Аягоз Мухтаровна-Қызылорда облысы, Сырдария ауданы, Шіркейлі ауылы, «№129 Ә.Жәмішев атындағы мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мұғалімі.
Аймаганбетова Гулзат Кенжебаевна-Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, №38 гимназиясының қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі.
Асан Ақниет Бауыржанқызы-Астана қаласы, №32 мектеп-гимназиясының оқушысы
Жетекшісі: Аубакирова Мөлдір Асылбекқызы.
Қуаныш Әділет Бекенұлы,

Смағұл Дильназ Мұқтарқызы,

Сапархан Самиға Маратқызы,

Шынасыл Арайлым  Бақтярқызы- Астана қаласы, №55 орта мектебінің оқушылары
Жетекшісі: Айтмбетова Эльвира Нағашыбайқызы
Байтореева Жаннат Орынбасаровна-
Астана қаласы, №83 «Жансая» балабақшасының тәрбиешісі.
Балымбетова Гулшат Шалкаровна-Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, "Қалалық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация" КММ-нің

жоғары санатты, педагог дефектологы.
Бекназарова Гүлсім Кеңесовна- Жамбыл облысы, Т.Рысқұлов ауданы, Өрнек ауылы, Алғабас шағын орталықты орта мектебінің мұғалімі.
Бермагамбетова Жемис Амангельдиевна- Атырау облысы, Атырау қаласы, Жұмыскер селосы, Ғ.Мұратбаев атындағы орта мектебінің мұғалімі.
Беспаева Галия Кумашевна-Алматы қаласы, Алатау ауданы, №82 жалпы білім беретін мектебінің қазақ тілі және әдебиет пәні мұғалімі.
Досанова Гулзар Нурмуханбетовна-Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, М.Әуезов атындағы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі.
Әділханқызы Нұрай-Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Қопа ауылы, Қопа орта мектебінің оқушысы.
Жетекшісі: Дуйсенгалиева Гулзира Амангалиевна

Рахымжанов Шарипхан Калихановмч- ШҚО, Семей қаласы, «№32 жалпы білім беретін орта мектеп» КММ-нің директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары және сызу, көркем еңбек пәнінің мұғалімі.
Жакыпова Гульнар Бигазиевна-Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы, Құмаш Нұрғалиев атындағы гимназиясының орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Жолдасова Айзада Берданқызы-Шымкент қаласы, № 72 жалпы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Қажығали Дастан Тарасұлы-БҚО, Сырым ауданы, Қособа ауылы, Қособа орта мектеп-балабақша кешенінің оқушысы
Серікқазина Айжан- ШҚО, Семей қаласы, №19 жалпы білім беретін орта мектебінің оқушысы.
Жетекшісі: Масалимова Нургиза Ешенгазиновна
Матжанова Зайкул Гизатовна-Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебінің мұғалімі.
Налибекова Гүлмаржан-Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Асықата кенті, «Жеңіс» мектеп- гимназиясының оқушысы.
Жетекшісі: Жакыпбекова Нурша Кылышбековна
Қуандықова Аяжан Бекболатқызы-
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Есет ауылы, Сарыбұлақ негізгі орта мектебінің оқушысы
Жетекшісі: Омарова Ағила Жұмабайқызы
Оспанова Гаухар-Түркістан облысы, Жетісай қаласы, Мақтаарал ауданы, Жас Алаш атындағы жалпы орта мектебінің мұғалімі.
Рысбек Гүлшай Дүзелқызы-Қарағанды қаласы, Мамандандырылған музыка мектеп-интернатының мұғалімі.
Сағидолла Ерасыл Едіресұлы-Батыс Қазақстан облысы, Сырым ауданы, Қособа ауылы, Қособа орта мектеп-балабақша кешенінің оқушысы.
Тасмұханов Данияр Әнуарұлы-Ақтөбе облысы, Қарғалы ауданы, Петропавл ауылы, Ақтөбе құрылыс монтаж колледжінің дене-шынықтыру пәні мұғалімі
Тулеуова Дина Хабидуллиновна-Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, №2 Хромтау гимназиясының мұғалімі.
Турегелдиева Загира Акиловна-Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебінің мұғалімі.
Айтжанова Ақзада Жанабаевна-Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Байқадам селосы, «Қорғантұз ЖОББМ» мектебінің биология пәнінің мұғалімі.
Еспагамбетова  Бибігүл  Щорсқызы-Ақтөбе қаласы, №1 Қалалық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясының логопеды.
Кадирова Зумрадхан Нурамбеговна- Алматы облысы, Еңбекшіқазақ ауданы, Байсеит ауылы, Исмаил Таиров атындағы орта мектебінің мұғалімі.
Шынадилова Света Ермековна- Қарағанды облысы, Сәтбаев қаласы, ҚМҚК  №1 «Ертегі» бөбекжай балабақшасының орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі.
Айтуова Айнур Шарипбековна- Астана қаласы, №83 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі.

Алимжанова Радмила-Алматы облысы, Ұйғыр ауданы, Шонжы ауылы, №1 Шонжы орта мектебінің оқушысы.
Жетекшісі: Кумарова Гульзира Тогызбаевна
Аралбайұлы Сағындық
-Қызылорда облысы, Қазалы ауданы, Кәукей ауылы, №146 негізгі мектебінің оқушысы.
Жетекшісі: Убайда  Гулбану Ораққызы
Ахылбеков Болатбек Жанатбекович
- Шымкент қаласы, Shymkent

жоғары педагогикалық колледжі, алғашқы әскери даярлық пәнінің оқытушысы.
Джилкибаева   Нуршакуль  Абдикеримовна- Шымкент қаласы, №25 Т.Рысқұлов атындағы мектеп-гимназиясының мұғалімі.
Жарысбек  Таңнұр-Алматы облысы, Сарқан ауданы, Алмалы ауылы, мектепке дейінгі шағын орталығы бар Алмалы орта мектебінің оқушысы.
Жетекшісі: Сарсенова Алмара Шамиловна

Құрманалі Балнұр Тимурқызы-Шымкент қаласы, № 72 жалпы орта мектебінің оқушысы.
Жетекшісі:  Жолдасова Айзада Берданқызы.
Майлыхожаева Эльмира Қазбековна
-Қызылорда облысы, Сырдария ауданы, Шіркейлі ауылы, №129 Ә.Жәмішев атындағы мектеп-лицейінің мұғалімі.
Масимханова Жазира Ақылбекқызы-Алматы қаласы, Бостандық ауданы, М.Мақатаев атындағы №140 гимназиясының қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі.
Ералиева Дильназ- Шымкент қаласы, Ораз Жандосов атындағы №30 мектебінің оқушысы
Кубжасарова  Гулмира  Абдуалиевна- Түркістан  облысы, Мақтаарал  ауданы, Жамбыл  ауыл әкімшілігі, Жалын елді мекені, №38 Ш. Бектасов  ЖОМ-нің мұғалімі.

Усембай Жұлдыз Аманбайқызы- Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданы, «Атамекен»  селосы №7 жалпы білім беретін орта мектебінің мұғалімі.   

 

«Ұлт ұстазы-2019» байқауының  қорытындысы бойынша байқау жеңімпаздары төсбелгі мен куәлік, республикалық жинақ кітабы және І,ІІ,ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталады. 

«Білім тәуелсіздігіміздің басты нышаны» атты байқауының  қорытындысы бойынша байқау жеңімпаздары республикалық жинақ кітабы және І,ІІ,ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталады. 

Байқаудың салтанатты ресми марапаттауы Астана қаласында ҚР Министрліктер үйінде өтеді. Марапаттаудың уақытын, нақты өтетін күнін ұйымдастырушы тарап байқау жеңімпаздарына алдын ала хабарлап айтады. Ресми марапаттауға келе алмаған жағдайда марапаттарды ұйымдастырушы тарап байқауға қатысушылардың мекен-жайына жөнелтеді.