«ТУҒАН ЖЕРГЕ ТУЫҢДЫ ТІК!» АТТЫ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ БАЙҚАУЫ ӨТТІ

         «Туған жер», «туған ел» - бұл қасиетті ұғым екендігі анық. Өйткені, кез-келген азамат әуелі өзінің ұлттық туған жерін, елін қастерлейді, құрмет тұтады. Сондықтан да қазақта: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас», «Туған жерге туыңды тік!» деген даналық сөздер бар. Міне, бабаларымыздан қалған осы даналықтың мәнін терең ұғынып, ұлттық мемлекетіміз үшін әр қазақ азаматы шынайы қызмет ететін болса, онда елдігіміздің ғұмыры ұзақ, мәртебесі биік болмақ. Міне, осындай ұлттық мақсатты көздеп атқарылған кез-келген игі істің ұлт пайдасын асқақтататыны анық.

        «Bilim-orkeniety» ұлттық инновациялық ғылыми-зерттеу орталығының ұйымдастыруымен 2018 жылдың ақпан айының 21-і күні «Туған жерге туыңды тік!» атты республикалық байқауы өтті.

         Байқауға республикадан жалпы орта, қосымша, мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының педагогтері мен ЖОО оқытушылары, оқушылар мен студенттер қатысты

          Байқаудың мақсаттары мен міндеттері: Педагогтар арасында ұлттық құндылықтарымызды насихаттау арқылы Қазақ Еліне деген құрметін күшейту, ұлттық, патриоттық санасын оята отырып, отансүйгіштік сезімін қалыптастыру, республикамыздың дарынды, үздік педагогтaрын анықтау және  инновациялық идеяларын  арттыру.

«Туған жерге туыңды тік!» атты республикалық байқауына жұмыстар төмендегі бағыттар бойынша қабылданды:

Білім алушылар үшін:

  • «Туған елдей ел болмас...»,
  • «Отан оттан да ыстық»,
  • «Болашақта кім болам?» атты эссе жазу.

Педагогтар үшін:

  • «Тәуелсіздік-ең қымбат қазынамыз!» атты эссе жазу;
  • сабақ жоспарлары;
  • патриоттық бағытта өткізген сыныптан тыс іс-шаралардың сабақ жоспарлары бойынша өтті.

Ұлттық патриоттық сананы жаңғырту мақсатында өткен байқаудың әділқазылар алқасы:

  • Мақсат Алпысбесұлы,

Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің профессоры, т.ғ.д.;

Қалиев Жабай Нұрмақұлы,

  • Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Ғылым комитеті,

Мемлекет тарихы институтының бөлім басшысы, п.ғ.к.,

  • Әмірғалиева Дайра Кайнемқызы,

Астана қаласы Білім беруді жаңғырту орталығының әдіскері

  • Айбар Касеналин,

ҚР Ұлттық музейінің бөлім басшысы, PhD докторы

  • Елеусізов Ербол Ибрагимұлы,

ҚазГЗУ Заң колледжінің оқытушысы.

Қазылар алқасының шешімімен «Туған жерге туыңды тік!» байқауының «Тәуелсіздік-ең қымбат қазынамыз!» номинациясы бойынша педагогтар арасында өткізілген эссе байқауы бойынша  

І дәрежелі дипломмен төмендегі мұғалімдер марапатталады:

  • Петренко Светлана Генадиевна

Южно-Казахстанская область, г. Шымкент, промышленно-технический колледж

  • Темірғалиева Аягүл  Қуанышбекқызы

Атырау қаласы, Атырау  инженерлік - гуманитарлық  институтының колледжі

  • Оразаева Ляззат Илиясқызы

Қызылорда қаласы, «Бегім Ана» балабақшасы КМҚК

  • Қиясова Гүлмереке Кеңшілікқызы

Астана қаласы №74 мектеп-гимназиясының қазақ тілі мен әдебиеті пәні

  • Қыдырбек Арай Қыдырбекқызы

Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, ШҚО ББ «Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығы» КМ

  • Көкжалбекова Жанар Әбубәкірқызы

Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасының «Оңалту Орталығы» КММ

  • Бағлан Толеугалиева Бектұрқызы

Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, Ақтау колледжінің тәжірибе жөніндегі орынбасары

  • Смаилов Нурлан Камиевич

Астана қаласы № 65 мектеп-гимназиясының жоғары санатты математика пәнінің мұғалімі

  • Сапабекова Жансая Талгатовна

Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Фурмонова орта мектебінің химия пәні мұғалімі

  • Манасов Шыңғыс Аманқұлұлы (Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Байқадам

  ауылы, Қорғантұз жалпы орта білім беретін мектебінің технология пәні мұғалімі)

          Тастанова Коркем Танатовна

Қарағанды облысы,  Нұра ауданы Қантай ауылы, Білім беру бөлімінің «Дәкен Шалабекұлы атындағы негізгі орта мектебі» КММ

          Кадыралиева Қаракөз Абилхасовна (Жамбыл облысы, Тараз қаласы, №47 орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі)

  • Бейсенбекова Раушан Тюлепбековна, (Жамбыл облысы, Тараз қаласы № 35 «Ер Төстік» балабақшасының әдіскері)
  • Ахмет Ботагөз Зұпарәліқызы (Түркістан қаласы Талғат Бигелдинов атындағы

№16 жалпы орта  мектебі бастауыш сынып мұғалімі),

  • Абилгазина Арайлым Жаканаевна (Тараз қаласы № 6 «Арнаулы логопедтік» балабақшасы)
  • Ельшибаева Айгуль Нуртазаевна (Алматы облысы Алакөл ауданы Үшарал қаласы, Педагог М.Мыңбайұлы атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі)
  • Жұбаназарова Эльмира Аюпнабиқызы (Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Бозой селосы, Бозой орта мектебінің кітапхана меңгерушісі)
  • Минджанова Тилектес Абдрахмановна (Маңғыстау обылысы, Жаңаөзен қаласы «№ 6 Балапан балабақшасының педагог-психологы)
  • Орманова Галия Нышанбековна (Оңтүстік Қазақстан облысы,Түлкібас ауданы.Т.Рысқұлов ауылы, М.Ломоносов атындағы мектеп-гимназиясының мұғалімі)
  • Сағындық Салтанат Қуандыққызы (Маңғыстау облысы, Қарақия ауданы, Жетібай ауылы, МКҚК “Айналайын” балабақшасының бейнелеу өнері пәнінің жетекшісі)
  • Танхиева Гулжамал Мырзахметовна (Алматы облысы, Қарасай ауданы, Қаскелең қаласы «А.С.Пушкин атындағы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
  • Абжалиева Гулмира Базарбаевна (Оңтүстік Қазақстан облысы, Мақтарал ауданы, Қазыбек би ауыл әкімшілігі, Құрбан Ата ауылы, №8 Н.Оңдасынов атындағы жалпы орта мектебінің қазақ тілі және әдебиеті пәнінің мұғалімі)
  • Есенбаева Багила Ауезхановна

Қызылорда облысы, Арал ауданы, Райым ауылдық округі, Қызылжар елді мекені. № 81 орта мектебінің директоры, қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің жоғары санатты мұғалімі

  • Әсілхан Балерке Жарқынбекқызы

Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университетінің 2-курс студенті

  • Утекеева Тамара Ахметқызы

Атырау облысы, Атырау қаласы, Томарлы ауылы Қайыршақты балалар саз мектебінің Жоғары санатты, домбыра пәні мұғалімі, «Ыбырай Алтынсарин» медалінің иегері

  • Тойлыбаева Жайна Мырзакуловна

Оңтүстік Қазақстан облысы, Арыс қаласы, Саналы елді-мекені. «Қаражантақ» жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

  • Мендиканова Сагира Ешмухамбетовна

Батыс Қазақстан облысы, Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы № 2 жалпы орта білім мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

  • Султанмуратова Гульзира Ахметовна

Оңтүстік Қазақстан облысы, Арыс қаласы, Аққала елді мекені. Аққала  жалпы орта  мектебі

  • Сариева Раушан Рүстембекқызы

Оңтүстік Қазақстан облысы, Арыс қаласы, Аққала елді мекені. Аққала  жалпы орта  мектебі

  • Жусипбаева Салтанат Сейткасымовна

Оңтүстік Қазақстан облысы , Кентау қаласы  Б. Момышұлы атындағы  № 12 жалпы орта мектебінің  тарих пәнінің мұғалімі

ІІ дәрежелі дипломмен төмендегі мұғалімдер марапатталады:

Мырзағалиева  Науша  Балманқызы

  Атырау облысы, Махамбет ауданы, Алға ауылы

Естибаева Жулдыз Кабдрахмановна

Алматинская область, г. Талдыкорган воспитатель детского сада "Асми"

Кардаш Елена Викторовна

Карагандинсая область, Директор «Яслин сад №1 «Көктем»

Бытишева Алмагүл Балташқызы, Қожахметова Гүлбаршын Қайратқызы

Ақмола облысы, Бурабай ауданы, «Балдәурен» РОСО

Михальчук Нелли Викторовна

Северо – Казахстанская область, Кызылжарский район, село  Петерфельд, ГККП «Ясли – сад «Ак бота»

Утегенова Айгуль Халыковна

Северо – Казахстанская область, Кызылжарский район, с. Петерфельд, ГККП «Ясли – сад «Ак бота»

Токсанбаев  Аблакас  Амзеұлы

ОҚО  Мақтарал  ауданы  Ш.Ділдәбеков  ауыл  әкімшілігі «Н.Исмайлов атындағы  жалпы  орта  мектебі»  комуналдық  мемлекеттік  мекемесі

Қалыбекова Динара Алхановна

Астана қаласы, МКҚК № 90 «Еркежан» б/б

Дущенко Светлана Николаевна, Будчинени Наилэ Рафаэлевна

Қарағанды қаласы, Қарағанды облысы білім басқармасының "Дамуы  шектелген балаларға  арналған облыстық  № 3 арнайы мектеп-интернаты" КММ.

Исакова Жадра Қайратбековна (Жамбыл облысы, Меркі ауданы, Екпінді ауылы, №22 жалпы білім беретін мектебінің жанынан ашылған «Балбөбек» шағын орталығының тәрбиешісі)

Исмагулова Алтын Ошақбаевна (Ақмола облысы, Жақсы ауданы,Қима ауылы Қ.Өскенбаев атындағы Қима орта мектебінің мұғалімі)

Агайдарова Гүлшат Раимкуловна (Қарағанды облысы Абай ауданы Абай қаласы Абай Құнанбаев атындағы №5 мектеп-гимназиясы, қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі)

Бейсенова Роза Аманбаевна Тараз қаласы, № 6 «Арнаулы логопедтік» балабақшасының тәрбиешісі

Әліпбаева Ботакөз Аманжолқызы, Жамбыл облысы Жуалы ауданы Көлтоған ауылы №8 Сүгірбай Байтіков ОМ-нің директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары, тарих пән мұғалімі

Май Станислав Владимирович (ОҚО Мақтарал ауданы, Достық а/ә, Гулстан ауылы, №38 М.Тұрсын-Заде атындағы ЖО КММ информатика пәні мұғалімі, директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары)

Букенова Роза Дусебаевна (Тараз қаласы № 6 «Арнаулы логопедтік» балабақшасының тәрбиешісі)

Кунбасова Гаухар Саветкалиевна (Жамбыл облысы, Меркі ауданы

Сарымолдаев ауылы, № 9 Савва атындағы орта мектебінің информатика пәні мұғалімі)

Кудайбергенова Нуржамал Галымжановна  (Қарағанды облысы, Шахтинск қаласы  КМҚК «Еркетай» сәбилер балабақшасының ағылшын тілі мұғалімі)

Оразбеков Бақыт Сабазұлы (Алматы облысы Панфилов ауданы Тұрпан ауылы«Сатай батыр атындағы орта  мектеп» КММ-нің мұғалімі)

Тұрсынбаева Гулжайна Бектайқызы, (Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай Ауылы, № 99 орта мектебінің мұғалімі)

Уахитова Гүлжайна Жақыпбекқызы (Қызылорда облысы, Сырдария ауданы, Аманкелді ауылы, №8 «Айгүл»  балабақшасының  тәрбиешісі)

Сариев Динмухаммед Усенович (ОҚО, Мақтарал ауданы, Бірлік ауыл әкімшілігі «Бірлік»  ЖОМ-нің директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары)

Кубаева Гүлназ Жаксыгелдиевна

Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, № 20 жалпы орта мектеп, қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

Бектемисова Сымбат Чакербековна

Алматы облысы, Сарқан қаласы Ақын Сара атындағы орта мектеп. І санатты тарих пәні мұғалімі

Қаражанова Бибігүл Тулегеновна

Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Басшилі ауылы, Ы.Мұхамеджанов атындағы орта мектеп

Мырзабаева Бахытгуль Куттыбековна

Оңтүстік Қазақстан облысы , Кентау қаласы  Б. Момышұлы атындағы, № 12 жалпы орта мектебінің қазақ тілі пәнінің мұғалімі

ІІІ дәрежелі диплом төмендегі мұғалімдер марапатталады:

Омарова Жазира Мухамбетрахимовна

Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, №1 «Көктем» бөбекжайы

Зияхметова Сандигул  Магалимовна

БҚО, Орал қаласы, Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Сырым аудандық білім беру бөлімінің МКҚК «Балдырған» балабақшасының тәрбиеші

Сегізбаева Айсауле Онгарбаевна

Маңғыстау облысы, Беунеу ауданы, Бейнеу ауылы, «Балдәурен»бөбекжайы МКҚК

Жылдамбаева Жұпар Бердибаевна

Маңғыстау облысы, Беунеу ауданы, Бейнеу ауылы,«Балдәурен»бөбекжайы МКҚК

Сарбасова Жанар Амангельдиновна

Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Жаңаарқа ауданы білім бөлімінің «Жаңаарқа  ауданының психологиялық-педагогикалық түзету кабинеті» КММ-інің дефектолог мұғалімі

Касенова Гульмира Талгатовна

Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы

Мухамбетжанова Құндыз Азаматқызы

Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Ұзынағаш ауылы,  «Ұзынағаш» медициналық колледжі мекемесі

Билялова Гүлжанат Рахымовна

Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Абай ауылы, № 31 орта мектеп

Мурзаханов Жандос Айболұлы

Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Қарағанды жоғары политехникалық колледжі

Оспанова Бақытгүл Сейтжановна, Тулегенова Куралай Егиновна

Қарағанды  қаласы, Қарағанды облысы білім басқармасының «Дамуы шектелген балаларға арналған облыстық №3 арнайы мектеп-интернаты» КММ.

Байдаулетова Рахила Камаловна (Астана қаласы «Болашақ БА-2007» балабақшасының тәрбиешісі)

Бегимбетова Райхан Жаркинбековна (Тараз қаласы, № 6 «Арнаулы логопедтік» балабақшасының тәрбиешісі)

Касымкулова  Жазира Нурлыбекова (Жамбыл облысы, Тараз қаласы, № 6 «Арнаулы логопедтік» балабақшасының тәрбиешісі)

Сатыбалдиева  Әсел Асанқызы (ОҚО, Мақтарал ауданы, Қазыбек би ауылы, «Түркістан» ЖОМ-нің қосымша білім беру педагогы)

Ермекбаева Ақмарал Жалғасқызы (Маңғыстау облысы, Қарақия ауданы, Жетібай ауылы, МКҚК “Айналайын” балабақшасының дене шынықтыру нұсқаушысы)

Қожанова Әсел Нұруллақызы (Ақтөбе облысы МҚКК № 40 «Балдәурен» балабақшасының тәрбиешісі)

Оразова Жанаргүл Амангелдіқызы  (Атырау облысы, Исатай ауданы

Аққыстау ауылы «Қарлығаш»  бөбекжай балабақшасы)

 

«Патриоттық бағытта өткізілген сабақ жоспарлары» номинациясы бойынша

 І дәрежелі диплом төмендегі мұғалімдер марапатталады:

Асильбекова Жанат Тыныштыковна, Оңтүстік Қазақстан облысы, Мақтарал ауданы, Мақталы а/о, Алтынсарин е/м, № 96 Ы. Алтынсарин ЖОМ-ның тарих пәнінің мұғалімі,

ІІ дәрежелі диплом төмендегі мұғалімдер марапатталады:

Бошкаева Салтанат Пернебековна (Жамбыл облысы Жуалы ауданы Көлтоған ауылы, №8 С.Байтіков ОМ-нің бастауыш сынып мұғалімі)

Дадашева Гүлстан Рысбекқызы (ОҚО Созақ ауданы Шолаққорған ауылы, «Ы.Алтынсарин атындағы жалпы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі)

Махатаева Эльмира Әміреқызы (Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Қарасаз ауылы

№6 Александр Пушкин атындағы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі)

ІІІ дәрежелі диплом төмендегі мұғалімдер марапатталады:

Орынбаев Ермек Жанабаевич (Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Қарғалы ауылы, Әсет Бейсеуов атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен  КММ-нің дене шынықтыру пәні мұғалімі)

 Білім алушылар үшін:

«Туған елдей ел болмас...» номинациясы бойынша:

І дәрежелі диплом төмендегі білім алушылар марапатталады:

Нуралы Шерізат Бекзатұлы (ОҚО, Кентау қаласы, Мамандандырылған «Дарын» мектеп-интернатының оқушысы )

  • Алмазқызы Гүльназ (Алматы облысы Алакөл ауданы Үшарал қаласы Педагог М.Мыңбайұлы атындағы орта мектептің оқушысы)
  • Әбдіхалық Сұлтанғали Әбдіғалымұлы (Оңтүстік Қазақстан облысы,Түлкібас ауданы,Т.Рысқұлов ауылы, М.Ломоносов атындағы мектеп-гимназиясының оқушысы)
  • Әділбек Серік Аяулым (Оңтүстік Қазақстан, Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы Т. Әлімқұлов атындағы мектеп интернат-лицейінің оқушысы)
  • Сейітхан Саят Ғаниұлы Оңтүстік Қазақстан облысы, Мақтарал ауданы, Қазыбек би ауыл әкімшілігі, Құрбан Ата ауылы, №8 Н.Оңдасынов атындағы жалпы орта мектебінің оқушысы
  • Назибекова Аружан Дамирқызы (Ақтау қаласы, «Қайнар» колледж і«Радиоэлектроника және байланыс» мамандығының 1-курс студенті)
  • Адырбекова Айнұр Муслумхановна

Оңтүстік  Қазақстан облысы Түркістан қаласы, «Балапан» ясли-бақшасының тәрбиешісі

  • Оспанқызы Рысбибі Оспанқызы

Оңтүстік Қазақстан облысы Созақ ауданы. Созақ ауылының «Созақ» жалпы орта мектеп-гимназиясының тарих пәнінің мұғалімі

  • Макулбекова Айгуль Аманкелдиевна

Оңтүстік  Қазақстан облысы, Кентау қалалық білім беру бөлімінің әдіскері

  • Өстемір Фатима Өсербайқызы

Оңтүстік Қазақстан облысы , Кентау қаласы  «Ы. Алтынсарин атындағы

№ 1 қоғамдық  гуманитарлық пәндер, бағытындағы  мектеп – гимназия»  КММ  4-сынып оқушысы

Қанатұлы Айбын Қанатұлы

Жетекшісі: Тулеуова Гулмира Ерахановна

Оңтүстік Қазақстан облысы  Кентау қаласы С. Қожанов атындағы № 9 жалпы  орта мектебінің  4 – сынып оқушысы

Мейрхан Шыңғысхан Уалиханұлы

Жетекшісі: Орынбекова Баян Тұрлыбековна

Оңтүстік Қазақстан облысы, Кентау қаласы  «Ы. Алтынсарин атындағы, №1 қоғамдық  гуманитарлық пәндер бағытындағы мектеп –гимназия»  комуналдық мемлекеттік мекемесінің  2 – сынып оқушысы

Тұрғанбаев Тимур Ерланұлы

Оңтүстік Қазақстан облысы, Кентау қаласы. «Ы. Алтынсарин атындағы №1 қоғамдық

гуманитарлық пәндер бағытындағы мектеп –гимназия»  КММ 

Қуанышбек Ұлдана Қайратқызы

Жетешісі: Иманбекова Айнаш Орынбасаровна

Оңтүстік Қазақстан облысы , Кентау қаласы «Ы. Алтынсарин атындағы №1 қоғамдық

гуманитарлық пәндер бағытындағы  мектеп –гимназия»  комуналдық

мемлекеттік  мекемесінің  4-сынып оқушысы

Сыздық Қарақат Оспанқызы

Оңтүстік Қазақстан облысы , Кентау қаласы  Б. Момышұлы атындағы № 12 жалпы

орта мектебінің 4 - сынып  оқушысы

Сыздық Каусар Оспанқызы

Б.Момышұлы атындағы №12 жалпы  орта мектебінің 2 «А» сынып оқушысы

Серғазиева Айнұр Сағынғалиқызы

Айгерім Ивашинна

Жетекшісі: Серғазиева Айнұр Сағынғалиқызы

Өмірзақова Жанар Әлімханқызы

Құрманғазы Нұрдәулет Абдигалиұлы

Оңтүстік Қазақстан облысы  Кентау қаласы «Ы. Алтынсарин атындағы № 1 қоғамдық

гуманитарлық пәндер бағытындағы  мектеп –гимназия»  КММ 4-сынып оқушысы

Асамова Севара Илхамқызы

Жетекшісі: Такенова Анара Сәрсенбаевна

Оңтүстік Қазақстан облысы, Кентау қаласы, мамандандырылған Кентау «Дарын» мектеп

интернатының  7-«Б» сынып оқушысы

ІІ дәрежелі диплом төмендегі білім алушылар марапатталады:

Құрбанбай Ақжелең Нұрәліқызы

Оңтүстік Қазақстан облысы, Түркістан қаласы, Қызыләскер ауылы № 21 колледж, 1-курс туденті

Назибекова Аружан Дамирқызы

Жетекшісі: Уразова Жумагул Раджаповна

Ақтау қаласы, «Қайнар» колледжі

Дәуітәлі Әліжан Болатбекұлы (Жамбыл облысы,Меркі ауданы Гранитогорск кенті. №8 ЖББМ-нің оқушысы)

Керімжан Мөлдір (Жамбыл облысы, Тараз қаласы Б.Момышұлы атындағы № 45 қазақ классикалық гимназиясы оқушысы)

Сыздыкпаева  Жанар Темуржановна

(Ақмола облысы, Жақсы ауданы, Қима ауылы, Қ.Өскенбаев атындағы Қима орта мектебінің оқушысы)

Тәжібай Мейрамбек Маратұлы

Жетекшісі: Қосжанова Меруерт Мұслумхановна

Оңтүстік Қазақстан облысы , Кентау қаласы  Б. Момышұлы атындағы № 12 жалпы

орта мектебінің 4 - сынып  оқушысы

Байдулла Оразәлі Ержігітұлы

Жетекшісі: Бекбергенова Мөлдір

Б.Момышұлы атындағы №12 жалпы орта мектебінің 2 «Б» сынып оқушысы

Рахымұлы Ахмет

Жетекшісі: Жангүл Есиркепова

Б.Момышұлы атындағы № 12 жалпы орта мектебінің 2 «А» сынып оқушысы

ІІІ дәрежелі диплом төмендегі білім алушылар марапатталады:

Кеңес Айна Дәулетқызы (Жамбыл обылысы, Тараз қаласы № 51 Орта мектебінің оқушысы)

Аманулла Әмина Елдосқызы

Жетекшісі: Қосжанова Меруерт Мұслумхановна

Оңтүстік Қазақстан облысы  Кентау қаласы  Б. Момышұлы атындағы № 12 жалпы

орта мектебінің 1 - сынып  оқушысы

  • «Болашақта кім болам?» номинациясы бойынша:

І дәрежелі дипломмен:

Әшім Сүйіндік Серікұлы (Жамбыл облысы, Меркі ауданы Гранитогорск кенті, №8 ЖББМ-нің оқушысы)

Шайахмед Алия (Оңтүстік Қазақстан, Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы Т. Әлімқұлов атындағы мектеп интернат-лицейінің оқушысы)

ІІ дәрежелі дипломмен:

Бекибай Раушан (Жамбыл облысы, Тараз қаласы №51 орта мектебінің оқушысы) марапатталды.

       Тәуелсіз еліміздің ғылыми тұрғыдан дамуы ол әрине осындай байқаулар мен ғылыми танымдық жобалардан басталатындығы анық. «Бар ғылымның түп атасы, таза ақылмен ойлану», деп, данышпан бабамыз Шәкәрім айтқандай, қазіргі жастарымыз «Қазақ елінің жарқын болашағы» туралы ой жіберіп, ғылыми жоба жазып, өз ұлтын жанындай сүйсе, онда ұлттық мемлекетіміздің болашағы жарқын болмақ. «Ел іші-өнер кеніші» деген даналық сөз бар қазақта. Әлемді мойындатқан, қазақ топырағынан түлеп шыққан ойшыл, дана бабаларымыздың – әл-Фараби, Ыбырай, Абай аталарымыздың барлығы да қазақ ауылдарынан шығып, өнер,білімге құштар болған ой алыптары екендігі анық. Міне, қазіргі қазақ жастары да бабаларымыз айтқандай «Болмасаң да ұқсап бақ» деп, өнер, ғылым, білімге құштар болып, осы заманда ұлттық болмысымыз бен салт-дәстүрлерімізді дәріптей білсек, сонымен қатар өз еліміздің шынайы патриоты болсақ онда Тәуелсіздігіміздің тұғыры-берік, еңсесі-биік болары анық.

                                                                                                               «Bilim-orkeniety» ұлттық инновациялық ғылыми-зерттеу орталығы